Venkovní žaluzie C50

Venkovní žaluzie C50
Venkovní žaluzie C50

Doporučujeme výhradně pro interiérové stínění.

Venkovní žaluzie C 50 se díky své nízké ceně používají hlavně na domy s menšími okny a budovy starší výstavby.

Venkovní žaluzie na okna Lamely venkovní  žaluzie C50 jsou hliníkové, vyválcované do tvaru C se zpevněnými okraji – oboustranně upravené. Povrch je upraven vysoce odolným lakem. Nespornou výhodou je, že lamely lze vytahovat a naklápět pomocí kliky, šňůry nebo motorem. Výhoda oproti roletám je, že lamely lze naklápět a regulovat tak, že řídíte prosvit světla do interiéru.

Lamely venkovní žaluzie jsou ukotveny do horního profilu o rozměru 40 x 40 mm z pozinkovaného ocelového plechu. Pokud budete žaluzii ovládat motorem, bude horní profil větší o rozměru 56 x 58 mm.

Ve spodní části lamely napíná dolní profil o velikosti 49 x 12 mm pozinkovaného plechu ve tvaru písmene “C”.

Lamely jsou vedeny v žebříčku, který je z polyesteru v šedé barvě. Vytahují se díky navíjecímu pásku neboli texbandu v šíři 6mm, který je vyroben ze speciálního materiálu, aby odolal povětrnostním vlivům.

Aby venkovní žaluzie byla ukotvena k oknu a nedocházelo k jejímu pohybu např. vlivem větru, je fixování pomocí bočního vedení. Je použito ocelové lanko, které je potaženo plastem. V každé lamele je tak vyražen průsek, který je opatřen plastovou vložkou, aby lanko nedřelo o lamelu a nedošlo k poškození či oděru.

Jak bylo uvedeno výše, ovládání venkovní žaluzie je možné dvěma způsoby – mechanicky pomocí nekonečné šňůry, která je vhodná pro menší žaluzie nebo klikou. Druhou variantou je motorové ovládání, kdy je motor vložen na střed horního profilu. K motoru lze připojit různé bezpečnostní prvky typu větrného čidla, aby byla žaluzie vytažena v případě silného větru atd. Další možností je sluneční čidlo, kdy se venkovní žaluzie sama spustí v případě dopadu slunečních paprsků a je tak zajištěno velmi příjemné klima v interiéru.

K venkovním žaluziím nabízíme krycí plechy:

kryci_plechy

 

Hraniční rozměry pro venkovní žaluzie C50:

minimální šířka: 400 mm

maximální šířka: 3150 mm

maximální výška: 3000 mm

Maximální garantovaná plocha je 6m2 pri ovládání šňůrou, 8m2 při ovládání klikou, 10m2 při ovládání motorem.

 

c50

Rolovat nahoru