Venkovní žaluzie C80

Venkovní žaluzie C80
Venkovní žaluzie C80

Venkovní žaluzie C80

je nejpoužívanějším typem ve venkovním stínění. Díky svému vzhledu jsou vhodné zejména pro rodinné domy. Jejich využití je ale také i pro zastínění oken ve velkých výrobních halách, reprezentativních a administrativních budovách, hypermarketech, ale stejně efektivně také poslouží jako účinná ochrana před sluncem u bytových zařízení jakéhokoliv charakteru.

Tento typ venkovní žaluzie má lamelu ve tvar písmene “C” a ta se vyrábí v šíři 80mm. Materiál pro výrobu je hliníková slitina. Její povrch je upraven speciálním lakem.

Lamely jsou vedeny v žebříčku, který je z polyesteru a má rozměr 68 x 85 mm, který je rovněž speciálně vyvinutý pro bezproblémové fungování v exteriéru.

Vytahování lamel zajišťuje pohyb navíjecího textilního pásku (texband) v šíři 8mm. Tento texband vyniká velmi vysokou pevností, odolností proti otěru a odolá i působení povětrnostních vlivů.

Lamely je upevněny do horního profilu o rozměru 56 x 58mm z pozinkovaného plechu, který je galvanicky upravený nebo může být profil i z extrudovaného hliníku. Z důvodu, že lamely jsou širší oproti venkovním žaluziím C 50, je nutné, aby horní profil byl robustnější.

Ve spodní části venkovní žaluzie je dolní profil o rozměru 83 x 13mm z extrudovaného hliníku, který může být lakovaný dle vzorníku RAL.

Tuto venkovní žaluzii na okna můžete ovládat dvěma způsoby – mechanicky pomocí kliky, která zajišťuje jak naklápění tak stahování venkovní žaluzie. Komfortnější variantou je motorické ovládání venkovní žaluzie, kdy můžete ovládat žaluzii na okně pomocí spínače na zdi nebo dálkově přes ovladač.

K tomuto typu venkovní žaluzie lze instalovat i krycí plechy:

kryci_plechy

U tohoto typu venkovní žaluzie lze aplikovat tzv. DUO SYSTÉM neboli dvojité naklápění lamel, kdy lze může zvlášť naklápět horní část lamel a zvlášť dolní část venkovní žaluzie. Venkovní žaluzie se tak stává mnohem variabilnější a komfortnější na ovládání.

Hraniční rozměry pro venkovní žaluzie C80:

minimální šířka: 600 mm

maximální šířka: 6000 mm

maximální výška: 4000 mm

Maximální garantovaná plocha je 8m2 při ovládání klikou, 16m2 při ovládání motorem.

 

c80

Rolovat nahoru